Ждрепка за женско кадетско ЕП на 8 април во Скопје

Ждрепка за женско кадетско ЕП на 8 април во Скопје

Летово Македонија ќе биде домаќин на кадетското женско ЕП, за девојчиња до 17 години, а ждрепката за групите ќе биде на 8 април во Скопје.

Ждрепката ќе биде во 10 часот во конференциската сала на СЦ „Борис Трајковски“
ЕП ќе се одржи од 13 до 23 август во Скопје, во СЦ „Јане Сандански“ и салата „Борис Трајковски“.

Барабани за ждрепката

Прв барабан: Шведска, Русија, Данска, Португалија
Втор барабан: Словенија, Романија, Норвешка, Хрватска
Трет барабан: Унгарија,Македонија, Германија, Франција
Четврти барабан: Холандија, Шпанија, Чешка, Словачка

Откако ќе биде извршено влечењето на репрезентациите од првиот, втор и четврти барабан, домаќинот, Македонија ќе може да избере во која група ќе сака да игра.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,