Заврши првиот натпреварувачки ден на меѓународниот кадетски турнир

Заврши првиот натпреварувачки ден на меѓународниот кадетски турнир

Денес во салата Автокоманда се одигра првото коло од кадетскиот меѓународен турнир. На турнирот учестуваат репрезентациите на Македонија А, Македонија Б, Србија, Бугарија и Босна и Херцеговина.

Резултати од прво коло:

Македонија (Б) – Србија 24:31 (11:17)

Македонија (А) – Бугарија  31:22 (16:12)

Босна и Херцеговина (слободна)

Дневен билтен на натпревари

Натпреварите од второто и третото коло започнуваат утре (11.12.2018) со почеток во 10:00 часот со натпреварот Босна и Херцеговина – Србија.

Распоред на натпревари од второ и трето коло:

10:00 часот Босна и Херцеговина – Србија

12:00 часот Македонија (Б) – Бугарија

18:00 часот Босна и Херцеговина – Бугарија

20:00 часот Македонија (А) – Србија

Влезот за претстојните натпревари во спортската сала Автокоманда е слободен. Ве покануваме заедно да ги проследиме натпреварите.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,