Викендов се играат средбите од Купот на Македонија

Викендов се играат средбите од Купот на Македонија

Викендов ќе се одиграат натпреварите од Купот во машка и женска конкуренција.

 

КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ– делегирање

 

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЖЕНИ– делегирање

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,