(Видео) Најинтересните моменти од 3.коло во ВИП Суперлигата

(Видео) Најинтересните моменти од 3.коло во ВИП Суперлигата

Викендов се одиграа четири натпревари од третото коло во ВИП Суперлигата, а во прегледот се вклучени и двете средби што го комплетираа второто коло а што се одиграа во текот на минатата седмица. 

Радовиш – Вардар Ј. 24-23
Металург – Работнички 28-15
Пролет – ГРК Борец 22-17
Работнички – Радовиш 33-26
Вардар Ј. – Пелистер 24-23
Прилеп 2010 – Металург 2 33-21

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,