Струга домаќин на Фајнл Фор турнирот за Кадети

Струга домаќин на Фајнл Фор турнирот за Кадети

Завршниот турнир во Кадетска машка конкуренција ќе се одржи во салата „Тими“ – Струга, натпреварите ќе се одиграат во среда (05.06.2019). Организатор на Фајнл Фор турнирот е екипата на РШ КЛ-7.

Распоред на натпревари (05.06.2019):

10.30 часот РК Еурофарм Работник – РК Прилеп

12.30 часот РК Вардар – РШ КЛ-7

17.30 часот Натпревар за трето место

19.30 часот ФИНАЛЕ

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,