Список од 21 ракометар за Младинската машка репрезентација

Список од 21 ракометар за Младинската машка репрезентација

Младинската машка ракометна репрезентација (У20) ќе ги продолжи подготовките во понеделник, а за собирот, ВД селекторот Александар Јовиќ повика 21 ракометар.

Собирот ќе се одржи на 28 март 2016 со почеток од 11:30 часот во Спортската Сала „Автокоманда“.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Нашата Младинска репрезентација се подготвува за настап на Квалификациите за пласман на ЕП 2016 година што ќе се игра во Данска. Домаќин на квалификацискиот турнир е Швајцарија, а натпреварите ќе се одиграат во градот Шафхаузен во периодот од 8 до 10 април. Најдобро-пласираните две репрезентации од групата ќе обезбедат учество на ЕП во Данска.

Распоред на натпревари:
08.04. (19:30) Македонија – Швајцарија
09.04. (17:00) Македонија – Фарски Острови
10.04. (10:30) Македонија – Црна Гора

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,