Список на повикани ракометарки за Женската Сениорска Репрезентација

Список на повикани ракометарки за Женската Сениорска Репрезентација

Селекторот на Женската Сениорска Репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот од 19 ракометарки кои се повикани на првиот тренинг на репрезентацијата, закажан за 01.10.2015 во 18:00 часот во СРЦ Кале.

Женската Сениорска Репрезентација ги почнува квалификациите за Европското Првенство 2016 година што ќе се одржи во Шведска, а се наоѓа во група со Црна Гора, Словенија и Хрватска. Првиот натпреавар го играме на 7 октомври против Црна Гора на гостински терен, додека втората средба ќе се игра во Скопје на 10 октомври кога противник ќе ни биде Хрватска.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,