Список на повикани ракометари родени 2004 и помлади за учество на пријателски турнир во Романија

Список на повикани ракометари родени 2004 и помлади за учество на пријателски турнир во Романија

Ракометната федерација на Македoнија го објавува списокот на повикани ракометари за собир и подготовки за учество на пријателски турнир во Романија за машка младинска категорија родени 2004 и помлади.

Репрезентацијата на Македонија ќе настапи на турнир во Букурешт, Романија во период од 14.02 до 16.02, и ќе одиграат два натпревари против репрезентацијата на Романија.

ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Собирот е закажан за ден 13.02.2020 со почеток во 14.00 часот во СС Автокоманда.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,