Собир на машка сениорска репрезентација

Собир на машка сениорска репрезентација

Собирот ќе се одржи на 14 ноември 2016 (понеделник) со почеток во 11:00 часот во Спортската Сала „Гемиџии“ во Велес.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Поаѓањето на ракометарите од Скопје е предвидено во понеделник во 09:30 часот од пред канцеларијата на РФМ.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,