Собир на Кадетската машка репрезентација (до 18 години)

Собир на Кадетската машка репрезентација (до 18 години)

Селекторот на Кадетската машка репрезентација на Македонија (до 18 години), Иле Темелковски, го објави списокот на ракометари за собир за припреми за настап на ЕП (Дивизија Б) во Бугарија.

Темелковски повика 21 ракометар на собирот што ќе се одржи во петок (05.06.2016) во спортската сала „Автокоманда“ со почеток од 16:00 часот.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Дел од ракометарите што се дел и од Јуниорската репрезентација на Македонија, на Кадетската селекција ќе се приклучат по враќањето од ЕП во Данска.

Европското кадетско првенство (Дивизија Б) ќе се игра во Варна и Камчиа во Бугарија во периодот од 15 до 21 август. Македонија е во група со Унгарија, Украина, Ерменија, Косово и Кипар.

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,