Симовски го објави списокот за подготовките за квалификациите за СП

Симовски го објави списокот за подготовките за квалификациите за СП

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот од 25 ракометарки кои ги повика за почеток на подготовките за квалификацискиот турнир за пласман на СП 2017.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Првиот собир на репрезентацијата ќе се одржи во понеделник (21 ноември) со почеток од 09:30 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Македонската женска сениорска репрезентација во периодот од 2 до 4 декември 2016 ќе гостува на Фарски Острови во градот Торшавн, на еден од вкупно четирите квалификациски турнири за СП. Покрај Македонија и домаќинот Фарски Острови, во нашата група се наоѓаат и селекциите на Исланд и Австрија. Најдобропласираните две селекции од групата ќе обезбедат место во баражот за СП 2017 година што ќе се игра во Германија.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,