Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки за ЕХФ неделата (20-27 ноември 2017 година). Првиот собир е закажан за понеделник, 20 ноември 2017, со почеток во 09:00 часот во СРЦ Кале во Скопје.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ ЗА ЕХФ НЕДЕЛА

Во рамки на ЕХФ неделата, нашата репрезентација ќе настапи на меѓународниот турнир „Карпати Трофеј“ што ќе се игра во Крајова во Романија. На турнирот, покрај Македонија, ќе настапат и селекциите на Романија, Бразил и Полска, а натпреварите ќе се играат во периодот од 24 до 26 ноември.

Распоред на натпревари:
24.11.2017 (17:00) Македонија – Бразил
25.11.2017 (16:00) Македонија – Романија
26.11.2017 (14:00) Македонија – Полска

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,