Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Г-дин Симе Симовски го објави списокот за ЕХФ неделата што ќе се одржи во период од 24 до 30 септември 2018.

Првиот собир ќе се одржи на 24 септември со почеток во 10:00 часот во спортската сала „Мајка Тереза“ при ЈУ Детски Дом 11-октомври во Скопје. Во склоп на ЕХФ неделата, Македонската сениорската репрезентација, покрај тренинзите, ќе одигра и два пријателски натпревари против репрезентацијата на Италија.

Список на ракометарки за ЕХФ неделата:
Матеја Серафимова, Драгана Петковска, Јована Саздовска, Марија Тасевска, Сара Ристовска, Марија Гајиќ, Марија Штериова, Теодора Керамичева, Марија Николиќ, Душица Ѓоргиевска, Леонида Гичевска, Елена Ѓорѓиевска, Дајана Јовановска, Ивана Гакидова, Моника Јаневска, Александра Боризовска, Елена Ливриниќ

Термини на одигрување на натпреварите:

  • 27.09 во 16:00 часот во сала Автокоманда (прв натпревар)
  • 28.09 во 16:00 часот во сала Автокоманда (втор натпревар)

На 29.09 сениорската репрезентација ке одигра уште еден натпревар против младинската репрезентација на Македонија во 16:00 часот во сала Автокоманда.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,