Сезона 2019/2020 – Календари

Сезона 2019/2020 – Календари

Календари за сезона 2019/2020:

СУПЕР ЛИГА:

ПРВА ЛИГА МАЖИ:

МЛАДИНСКА МАШКА ЛИГА:

МЛАДИНСКА ЖЕНСКА ЛИГА

МЛАДИНСКА ЖЕНСКА ЛИГА (пролетен дел)

КАДЕТСКА МАШКА ЛИГА:

КАДЕТСКА ЖЕНСКА ЛИГА:

ПИОНЕРСКА МАШКА ЛИГА:

ПИОНЕРСКА ЖЕНСКА ЛИГА:

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,