Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за СП 2019

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за СП 2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.

Список на ракометари за СП 2019.

Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на СП 2019 ќе го одигра на 11.01.2019 (петок) против селекцијата на Јапонија со почеток во 15:30 часот.

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,