Селекторот Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за СП 2019 во Германија и Данска

Селекторот Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за СП 2019 во Германија и Данска

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез, го објави поширокот список на ракометари за престојното СП во Германија и Данска.

Поширок список на ракометари за СП 2019.

Сениорската репрезентација се наоѓа во Група Б со Шпанија, Хрватска, Исланд, Јапонија и Бахреин, а натпреварите од првата групна фаза ќе ги игра во Минхен.

Македонија натпреварите ги започнува на 11 јануари против репрезентацијата на Јапонија, потоа на 13 јануари противник е Бахреин, ден подоцна Хрватска, на 16 јануари сениорите играт против Шпанија, во последното коло противник на Македонија е репрезентацијата на Исланд.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,