Селекторот Обрван избра 28 играчи за дуелите со Франција

Селекторот Обрван избра 28 играчи за дуелите со Франција

Ивица Обрван, селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија го објави списокот од 28 играчи кои се пријавени во ЕХФ за двомечот со Франција во рамките на квалификациите за ЕП 2016 година.

На 29 април во Скопје ќе гостува Франција, а реваншот се игра на 3 мај во Тулуз.

На списокот на пријавени играчи сe:

  1. Ристовски Борко
  2. Ангелов Петар
  3. Митревски Никола
  4. Кимевски Стефан
  5. Манасков Деан
  6. Ојлески Гоце
  7. Недановски Владо
  8. Георгиевски Гоце
  9. Костески Никола

10.Мојсовски Златко

11.Стоилов Стојанче

12.Пешевски Жарко

13.Павловски Игор

14.Маркоски Никола

15.Лазаров Филип

16.Талевски Филип

17.Неловски Марко

18.Марковски Велко

19.Јоноски Ацо

20.Мојсовски Наумче

21.Миркуловски Филип

22.Прибак Неманја

23.Стојчевски Никола

24.Кузмановски Горан

25.Лазаров Кирил

26.Вугринец Ренато

27.Митков Влатко

28.Мајнов Лазе

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,