Селекторот Обрван го објави списокот за двомечот со Франција

Селекторот Обрван го објави списокот за двомечот со Франција

За двомечот со Франција, закажан за 29 април во Скопје и 3 мај во Тулуз, селекторот Ивица Обрван го објави списокот од 16 ракометари.

Собирот е на 27 април во Скопје.

Список за собир за припреми за ЕП Полска 2016 натпревар со Франција

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,