РК Вардар и РК Металург ќе играат во Суперкупот на Македонија

РК Вардар и РК Металург ќе играат во Суперкупот на Македонија

Во среда (18 септември) со почеток од 20:30 часотво Спортска сала “Куманово„ во Куманово ќе се одигра Македонскиот Суперкуп натпревар.

Шампионот на минатогодишното првенство, тимот на Вардар, во Суперкупот на Македонија ќе игра против тимот на Металург. Двете екипи минатата сезона се сретнаа токму во финалето од Купот на Македонија што се играше во Куманово, а на таа средба славеше Металург по изведувањето на пенали (4-3), откако натпреварот заврши нерешено 29:29.

Директен пренос од натпреварот помеѓу Вардар и Металург ќе биде емитуван на ТВ Телма.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,