Резултати: Куп на РМ Мажи – 1/4 финале

Резултати: Куп на РМ Мажи – 1/4 финале

Група 1, СРЦ Кале, Скопје
Полуфинале (24.04.2016): Пелистер – Младост 34-26 (16-10)
Полуфинале (24.04.2016): Вардар Јуниор – Макс Струмица 33-23 (18-15)
Финале (24.04.2016): Пелистер – Вардар Јуниор 24-30 (13-15)

Група 2, СЦ Јане Сандански, Скопје
Полуфинале (22.04.2016) Металург 2 – Македонија ЃП 35-27 (16-10)
Полуфинале (25.04.2016): Работнички – Вардар 26-42 (15-20)
Финале (25.04.2016): Вардар – Металург 2 51-31 (26-18)

Група 3, СРЦ Билјанини Извори, Охрид
Полуфинале (23.04.2016): Прилеп – Вардар 2 35-28 (15-12)
Полуфинале (23.04.2016): Охрид – Пролет 21-17 (12-11)
Финале (24.04.2016): Охрид – Прилеп 35-32 (16-13)

Група 4, Сала Автокоманда, Скопје
Полуфинале (23.04.2016): Металург – ГРК Борец 33-24 (18-11)
Полуфинале (23.04.2016): Радовиш – ХЈС Работник 27-22 (11-14)
Финале (23.04.2016): Металург – Радовиш 38-19 (16-12)

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,