Резултати: Куп на Македонија (Final Four мажи и жени)

Резултати: Куп на Македонија (Final Four мажи и жени)

Куп на Македонија, мажи

Полуфинале:

10.05.2019 (17:00 часот) – Рк Металург – Рк Бутел Скопје 34-31 (17-15) – записник од натпревар

10.05.2019 (20:00 часот) – Рк Вардар – Рк Еурофарм Работник 35-30 (18-16) – записник од натпревар

Финале – 11.05.2019 (20:00 часот)

Рк Вардар – Рк Металург 

Куп на Македонија, жени

Полуфинале:

09.05.2019 (17:00 часот) – ЖРК Вардар – ЖРК Стружанка 27-18 (16-12)записник од натпревар

09.05.2019 (20:00 часот) – ЖРК Куманово – ЖРК Металург 29-22 (15-10) – записник од натпревар

Финале – 11.05.2019 (16:00 часот)

ЖРК Куманово – ЖРК Вардар 24-22 (11-09) – записник од натпревар

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,