Раул Гонзалез го објави списокот на сениорите за ЕХФ неделата

Раул Гонзалез го објави списокот на сениорите за ЕХФ неделата

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата.

Собирот е закажан за 23 октомври 2017 (понеделник) со почеток од 16:30 часот во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, а селекторот Гонзалез повика вкупно 21 ракометар:

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА ПРВ СОБИР
ЕХФ НЕДЕЛА (23-29.10.2017)

Голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко Даскаловски, Јане Цветковски
Крила: Дејан Манасков, Гоце Ојлески, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски
Бекови: Филип Талески, Филип Кузмановски, Марко Нелоски, Филип Лазаров, Кирил Лазаров, Мартин Велковски, Филип Миркуловски, Немања Прибак
Пикери: Стојанче Стоилов, Никола Маркоски, Жарко Пешевски
Дефанзивци: Велко Маркоски, Аце Јоноски

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,