Раул Гонзалес повика 19 ракометари за првиот собир на репрезентацијата

Раул Гонзалес повика 19 ракометари за првиот собир на репрезентацијата

Селекторот на Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на повикани ракометари за првиот собир од подготовките за квалификациските натпревари со селекцијата на Исланд, за пласман на ЕП Хрватска 2018.

Собирот е закажан за понеделник (1 мај 2017) со почеток од 09:30 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР НА МАШКА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Првиот од двата натпревари против Исланд, Македонија ќе го одигра на 4 мај 2017 со почеток од 20:00 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ (влезници за натпреварот). Втората средба ќе се игра во Рејкјавик на 7 мај 2017 со почеток од 19:45 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,