Распродадени сите влезници за Македонија – Исланд

Распродадени сите влезници за Македонија – Исланд

Трибините на ВИП Арена „Борис Трајковски“ ќе бидат исполнети до последното место за натпреварот Македонија – Исланд. На еден ден пред почетокот на натпреварот, продадени се сите влезници во салата.

Поради големиот интерес за натпреварот, а и од безбедносни причини, ги замолуваме фанови на репрезентацијата кои успеаја да обезбедат влезници за натпреварот, да дојдат порано во ВИП Арена „Борис Трајковски“, за уредно да го најдат своето место за седење. Утре, на денот на натпреварот, вратите во салата ќе бидат отворени од 18:30 часот, а ќе се затворат во 19:45 часот.

Почетокот на натпреварот од Квалификациите за ЕП 2018 помеѓу Македонија и Исланд е закажан за 20:00 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,