Распореди Сениорски лиги – Сезона 2015/16

Распореди Сениорски лиги – Сезона 2015/16

Почетокот на сениорските лиги во машка конкуренција (ВИП Суперлига Мажи и Прва Лига Мажи) е закажан за 19 септември 2015 година, додека единствената женска сениорска Скопско Лига ќе започне на 26 септември 2015 година.

Распоред на натпревари (есенска полу-сезона):

ВИП Суперлига Мажи

Прва Лига Мажи

Скопско Женска Ракометна Лига

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,