Првиот собир на 22 декември. Обрван повика 23 ракометари

Првиот собир на 22 декември. Обрван повика 23 ракометари

Селекторот на Македонската машка сениорска репрезентација, Ивица Обрван, го закажа точниот термин за почеток на подготовките за ЕП 2016 во Полска. На првиот собир, селекторот повика 23 ракометари.

Собирот е закажан за 22 декември 2015 година од 13:00 часот во хотелот „Русија“ во Скопје. Кирил Лазаров, Борко Ристовски, Филип Миркуловски и Аце Јоновски поради професионални обврски ќе се приклучат на репрезентацијата на 28 декември, а во меѓувреме, во првата фаза од подготовките ќе се работи со 19 ракометари.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА ПОДГОТОВКИ ЗА ЕП 2016

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,