Прв собир на Машката репрезентација на 2 јуни

Прв собир на Машката репрезентација на 2 јуни

Машката сениорска репрезентација на Македонија, подготовките за бараж натпреварите за СП против Чешка ќе ги почне на 2 јуни 2016 година во Скопје.

Првиот собир ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, со почеток од 13:30 часот.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА ПРВИОТ СОБИР

Бараж натпреварите против Чешка за пласман на Светското Првенство 2017 година ќе се одиграат на 11 јуни во Злин и 15 јуни во Скопје.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,