Пораз од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 Шампионатот

Пораз од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 Шампионатот

Младинската женска репрезентацијата на Македонија поразена од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија.

Младинската репрезентација на Македонија загуби со резултат 34:22, на полувреме 19:12. Почетокот на натпреварот почна израмнето за двете репрезентации, а потоа ракометарките на Швајцарија наметнаа силно темпо на игра и на полвреме да заминат со седум погодоци предност. Во второто полувреме нашата репрезентација не успеа да стигне до изненадување и натпреварот заврши 34:22 во корист за Швајцарија.

Официјален записник од натпреварот

Следен натпревар на Македонија е утре во 18:00 часот против Литванија.

IMG_7263 IMG_7258

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,