Покана за прес-конференција

Покана за прес-конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија Ве поканува на прес-конференција, по повод настапот на машката сениорска репрезентација на Светското првенство Франција 2017.

Прес-конференцијата ќе се одржи на 9-ти јануари 2017 година (понеделник), во 13.00 часот во х. „Александар Палас“.

Во рамки на претстојното Светско првенство, нашата ракометна репрезентација натпреварите во групната фаза ќе ги одигра во градот Мец, Франција, а силите ќе ги одмери прво со националниот тим на Тунис (12.01.2017), а потоа со репрезентациите на Ангола, Словенија, Исланд и Шпанија.

Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,