Покана за прес конференција

Покана за прес конференција

Ве покануваме на прес-конференција по повод квалификацискиот натпревар на Македонската женска сениорска ракометна репрезентација со репрезентацијата на Италија, за СП за жени 2015.
Прес-конференцијата ќе се одржи на 08.10.2014 (среда), во просториите на Ракометната федерација на Македонија, со почеток во 13.00 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,