Ол стар тим на Ф4 турнирот на СЕХА

Ол стар тим на Ф4 турнирот на СЕХА

Идеалниот тим на завршниот турнир од Газпром СЕХА лигата ставен е од играчи на четири екипи, но нема ниту еден од Вардар. Најмногу има од победникот Веспрем, Ласло Наѓ, Гашпер Маргуч и Роланд Миклер. Дмитри Никуленков од Мешков и Сандро Обрановиќ се од Загреб и ја дополнуваат бековската линија, Растко Стојковиќ е најдобар пикер, а место доби и Радослав Антл, левото крило на Татран Прешов, кој е воедно и најдобриот стрелец во СЕХА оваа сезона со 125 гола.

 

Голман: Роланд Миклер (Веспрем)
Лево крило: Радослав Антл (Татран)
Лев бек: Сандро Обрановиќ (ППД Загреб)
Среден бек: Димитри Никулену (Мешков)

Десен бек: Ласло Наѓ (Веспрем)

Десно крило: Гашпер Маргуч (Веспрем)
Пивотмен: Растко Стојковиќ (Мешков)
МВП на Ф4: Хозе Марија Родригез (Веспрем)

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,