Одредени групите за ЕП 2016

Со ждрепка беа одредени групите за ЕП 2016 година што ќе се одржи во Полска. Нашата репрезентација ќе биде во друштво на актуелниот европски и светски првак Франција, и домаќинот Полска, и со Србија.

Првите три репрезентации продолжуваат во следната фаза. Европското првенство во Полска ќе се одржи од 15 до 31 јануари 2016 година.

 

Група А: Франција, Полска, Македонија, Србија.

Група Б: Хрватска, Исланд, Белорусија, Норвешка.

Група Ц: Шпанија, Шведска, Германија, Словенија.

Група Д: Данска, Унгарија, Русија, Црна Гора.

 

Распоред на натпревари во А групата

Македонија – Франција

Македонија – Полска

Македонија – Србија

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,