Обрван го објави поширокиот список за Олимписките квалификации во Гданск

Обрван го објави поширокиот список за Олимписките квалификации во Гданск

Селекторот на Македонската машка сениорска ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за Квалификациите за ЛОИ што ќе се играат во Гданск, Полска во периодот од 8 до 10 април 2016.

Нашата репрезентација се наоѓа во група со Тунис, Чиле и домаќинот Полска, а двете најдобропласирани репрезентации во групата ќе обезбедат учество на Олимписките игри во Рио.

Точниот термин за почеток на подготовките за турнирот во Гданск дополнително ќе биде објавен.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ ЗА ОЛИМПИСКИ КВАЛИФИКАЦИСКИ ТУРНИР ВО ГДАНСК

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,