Објавен новиот клупски ранкинг на ЕХФ

Објавен новиот клупски ранкинг на ЕХФ

На најновата клупска ранкинг листа на ЕХФ, Македонија има скока во двете конкуренции, кај мажите и кај жените. Исто така има скок и во репрезентативниот ранкинг од две места.
Ранкингот во машка и женска конкуренција важи за сезоната 2015/2016

Во прилог последните информации

Placedistribution1516_Men

Placedistribution1516_Women

Ranking MKD star i nov

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,