Младинците со три порази во Унгарија

Младинците со три порази во Унгарија

Младинската репрезентација на Македонија на меѓународниот турнир во Дабас, Унгарија трипати е поразена,  од репрезентациите на Хрватска, Норвешка и домаќинот Унгарија.

Во натпреварот со Хрватска, нашите ракометари загубија со 16-27, а потоа бевме поразени од Норвешка, 28-33.

Во последното коло се сретнавме со домаќинот, Унгарија и загубивме со 27-36.

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,