Младинките и кадетките ги дознаа своите противници за претстојните ЕХФ Шампионати

Младинките и кадетките ги дознаа своите противници за претстојните ЕХФ Шампионати

Денес во канцелариите на ЕХФ во Виена се одржа извлекување на женските У17 и У19 шампионати.

Женската младинска репрезентација ќе настапи на У19 Шампионатот што ќе се одржи во Скопје, Македонија (10-18.07.2021) е во група Б заедно со репрезентациите на Холандија, Фарски Острови, Косово и Босна и Херцеговина.w19

Женската кадетска репрезентација ќе настапи на У17 шампионатот што ќе се одржи во Клаипеда, Литванија (07-15.08.2021) е во група А заедно со репрезентациите на Шпанија, Литванија, Финска, Косово и Велика Британија.

w17fullxxxvideos.ccfullxxxvideosfullxxxvideosfullxxxvideos.cc

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,