Македонија У20 во група со Норвешка, Холандија и домаќинот Данска на ЕП 2016

Македонија У20 во група со Норвешка, Холандија и домаќинот Данска на ЕП 2016

На денешното извлекување на групите во Дубровник, Хрватска, Македонската машка јуниорска репрезентација (У20) за противници на ЕП 2016 ги доби Норвешка, Холандија и домаќинот Данска.

Европското Првенство ќе се игра во Данска во периодот од 28 јули до 7 август 2016 година. Според системот на натпреварување, најдобропласираните две репрезентации ќе се пласираат во наредната фаза.

Група А: Франција, Швајцарија, Србија, Полска
Група Б: Шпанија, Исланд, Словенија, Русија
Група Ц: Данска, Норвешка, Холандија, МАКЕДОНИЈА
Група Д: Унгарија, Германија Хрватска, Шведска

13020148_10209164465009302_978740020_n

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,