Македонија – Шпанија, 21 јануари 2018, 20:30 часот

Македонија – Шпанија, 21 јануари 2018, 20:30 часот

Во првиот натпревар од главната фаза, денес нашите машки ракометни сениори ќе се соочат со селекцијата на Шпанија.

Познат противник и нов, навистина голем предизвик.

Овој пат, трибините на арената во Вараждин ќе бидат во апсолутна доминација на нашата верна фаланга наспроти шпанската црвена фурија.

Повторно, со сите сили, ладни глави, спортски, фер, достоинствено и гордо ќе ги браниме боите на националниот дрес!

Срце на терен: ЗА МАКЕДОНИЈА!

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,