Македонија – Италија 16:00 часот Livestream

Македонија – Италија 16:00 часот Livestream

Денес во 16:00 часот женската сениорска репрезентација ќе го одигра вториот контролен пријателски натпревар против Италија.

Линк за Livestream.

За сите љубители на спортот кои што сакаат да бидат дел од овој натпревар, повелете во спортската сала Автокоманда, влезот е слободен.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,