Куп на Македонија мажи – Распоред на натпревари

Куп на Македонија мажи – Распоред на натпревари

Викендов ќе се одиграат четирите четвртфинални групи во машкиот ракометен Куп на Македонија 2016. 

Три од четирите турнири ќе се играат во Скопје, во салите „Јане Сандански“, „Автокоманда“ и СРЦ „Кале“, а четвртиот турнир ќе се игра во салата „Билјанини Извори“ во Охрид. Според пропозициите за Куп-натпреварувањето, четирите победници на групите ќе обезбедат пласман во полуфиналето. Полуфиналните двојки дополнително ќе бидат одредени по пат на извлекување.

РАСПОРЕД И ДЕЛЕГИРАЊЕ: КУП НА МАКЕДОНИЈА – ГРУПНА ФАЗА

ПРОПОЗИЦИИ

ПРАВИЛО ЗА ИЗВЕДУВАЊЕ СЕДМЕРЦИ

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,