Конкурс за организирање на плеј оф финален турнир за пионери

Конкурс за организирање на плеј оф финален турнир за пионери

Согласно Член 5 од Пропозициите за пионерски лиги, за организација на Play off финален турнир во пионерска машка конкуренција, за клубови од пионерска машка лига I, II и III група за организатор на Play off натпревар за 1-во и најдобра 2-ро пласирана, екипи по групи (екипи кои ќе учествуваат за апсолутен пионерски првак на Република Македпнија) кој треба да се одигра 16.05.2015 год. (сабота).

 

Повеќе детали..

Konkurs pioneri

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,