Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари за пријателските натпревари против Србија

Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари за пријателските натпревари против Србија

Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари на Б репрезентација повикани за собир и настап на претстојните пријателски натпревари со репрезентацијата на Србија закажани на 19ти и 20ти Јуни 2021 година.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Собирот е закажан за ден 16.06.2021 година (среда) во 09:00 часот во Хотел Парк – Скопје.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,