Календари за Плејоф и Плејаут мажи

Календари за Плејоф и Плејаут мажи

По одредувањето на натпреварувачките броеви на состанокот во понеделникот, познати се комплетните распореди на одигрување на натпреварите од Плејофот и Плејаутот во машка кокуренција.

Во Плејоф лигата, на четирите најдобропласирани екипи од Суперлигата (Металург, Работнички, Охрид и Прилеп) им се приклучија двете екипи кои во првиот дел од сезоната настапуваа во СЕХА лигата – актуелниот шампион Вардар и Струмица. Во Плејофот, сите шест екипи почнуваат од нула бодови.

Календар Плејоф Мажи

Во Плејаут лигата ќе играат шесте преостанати екипи кои завршија од 5-та до 10-та позизија во овогодинешната Суперлига. Тие ќе ги задржат бодовите од меѓусебните дуели во Суперлигата.

Календар Плејаут Мажи

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,