Кадетките на ЕП 2015 во групата со Шведска, Словенија и Чешка

Кадетките на ЕП 2015 во групата со Шведска, Словенија и Чешка

Женската кадетска репрезентација на Македонија ќе игра во група А на ЕП што летово ќе се одржи во Скопје. Заедно со Македонија ќе играат уште и Шведска, Словенија и Чешка.

Според пропозициите, првите две репрезентација од секоја група продолжуваат да разигруваат за медал, а другите за пласман од 9 до 16 место.

Сите натпревари ќе се играат во Скопје, во салите во СЦ „Јане Сандански“ и салата „Борис Трајковски“.

 

Ждрепка за ЕП за кадетки

 

Група А: Шведска, Словенија, Македонија,Чешка

Група Б: Русија, Романија, Германија, Шпанија

Група Ц: Португалија, Хрватска, Франција, Холандија,

Група Д: Данска, Норвешка, Унгарија, Словачка,

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,