Јуниор е пионерски првак на Македонија

Јуниор е пионерски првак на Македонија

Екипата на Јуниор од Струга е првак на Македонија во пионерска конкуренција. Младите стружани победија на Ф4 турнирот во Радовиш. Тие во финалето го победија Металург со 20-18.

Резултати од Ф4 турнирот

РК Радовиш – РК Металург 17-21 (09-08)
РК Јуниор – РК Текстилец 19-10 (08-06)

за 3-то место
РК Радовиш – РК Текстилец 16-16 (09-08) 21-20 (пенали)

Финале
РК Јуниор – РК Металург 20-18 (07-07)

pioneri site zaedno f4 2014-2015

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,