Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W19 Шампионат

Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W19 Шампионат

Селекторот на женската младинска репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија од 15.07 до 21.07.2019.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ

Младинската репрезентација на Македонија е во групата Б заедно со репрезентациите на Грузија, Швајцарија и Литванија. Првиот натпревар на Македонија е против репрезентацијата на Швајцарија на 15.07 со почеток во 17:00 часот.

Собирот е закажан на ден 24.06.2019 (понеделник) во 15:30 часот во спортската сала Автокоманда.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,