Извлечени редните броеви за Супер Машка Лига и Прва Машка Лига

Извлечени редните броеви за Супер Машка Лига и Прва Машка Лига

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на редните броеви за одредување на редоследот на натрпреварите во Супер Машка Лига (Плеј оф и Плеј аут) и Прва Машка Лига (Плеј оф и Плеј аут) за натпреварувачка сезона 2020/2021.

  • СУПЕР ЛИГА МАЖИ ПЛЕЈ ОФ И ПЛЕЈ АУТ

Супер Лига

 

  • ПРВА ЛИГА МАЖИ ПЛЕЈ ОФ И АУТ

Прва Лига

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,