Известување за жребање за Супер Лига мажи и жени

Известување за жребање за Супер Лига мажи и жени

Почитувани,
Ве известуваме дека на ден 16.08.2019 го.(петок),ќе се одржи жребање за сезона 2019/20 во машка и женска конкуренција. Жребањето ќе се одржи во Хотел Континентал (конференциска сала) со почеток во 11:00 часот за Супер Лига мажи и во 11:30 за Супер Лига жени.
Со почит
Комесар за натпревари
Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,