Известување за собир на Женска младинска репрезентација

Известување за собир на Женска младинска репрезентација

ВД Селекторот на Женската младинска репрезентација, Борче Марковски, го објави списокот од 18 ракометарки повикани за собир за припреми за Квалификацискиот турнир за ЕП 2017, што ќе се одигра во периодот од 17 до 19 март во Скопје.

Собирот е закажан за 11 март 2017 (сабота) и 12 март 2017 (недела) со почеток во 18:00 часот во Спортската сала „Автокоманда“ во Скопје.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ:

Амра Иљаз, Јована Мицевска, Слободанка Кицеска, Пена Граматова, Анастасија Николовска, Анастасија Спировска, Марија Гајиќ, Васка Глигоријадис, Леонида Гичевска, Ива Божиновска, Сашка Филипоска, Сара Стефановска, Ана Иванова, Марија Гугуљанова, Милица Николиќ, Михаела Камческа, Јована Владева, Ања Велкова.

Квалификацискиот турнир за пласман на ЕП 2017 во Словенија ќе се одржи во Скопје во периодот од 17 до 19 март 2017 година, а натпреварите ќе се играат во СРЦ Кале. Македонија се наоѓа во група со Унгарија, Молдавија и Фарски Острови. Двете најдобропласирани репрезентации од групата ќе се пласираат на Континенталниот собир во Словенија што ќе се игра во периодот од 26 јули до 6 август 2017 година.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,