Известување за продажба на влезници Македонија – Турција.

Известување за продажба на влезници Македонија – Турција.

Македонската машка ракометна репрезентација во  четврток (25.10.2018 г.) ,  со почеток во 20:15 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“  во Битола , ќе го одигра првиот натпревар од квалификацискиот циклус за пласман на ЕП Австрија – Норвешка – Шведска 2020г.

Љубителите на ракометот ќе имаат можност да набават влезници за натпреварот на Широк Сокак во Битола (непосредно пред кафе барот Портал) почнувајќи од понеделник 22.10.2018г. од  09:00 часот.

Количината која ќе биде пуштена во продажба ќе биде ограничена. Останатите влезници ќе може да се набават на  билетарата на СС „Боро Чурлевски“- Битола  пред почетокот на натпреварот.Цената на билетот изнесува 150 денари.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,